Latvijas Nacionālā vēstures muzeja eksponātu pārvadāšana.

 

2014. gada 3. jūlijā sākās Latvijas Nacionālā Vēstures muzeja “gadsimta pārvākšanās” no Rīgas pils, kur muzejs atradies kopš 1920. gada, uz Lāčplēša ielu 106/108.

SIA “BCS” komandai piemīt liela darba pieredze muzeju eksponātu pārvietošana (grāmatas, keramika, tekstils, arheoloģijas krājumi, trauslas mēbeles, spoguli, lelles, gleznas utt.), tāpēc mums tika uzticētā tāda mēroga pārvākšanās organizēšana. Vairāk nekā miljonu muzeja eksponātu vienību tiek plānots pārvest no Vēstures muzeja glabātuves uz jaunu adresi līdz 31 oktobrim.

LNVM krājuma priekšmetu pārvešana plānota vairākās kārtās. Jāpārvadā gan  Arheoloģijas departamentu, gan Etnogrāfijas nodaļas tekstīlijas, gan Numismātikas nodaļas krājumu, gan Vēstures departamenta krājumu, zinātnisko bibliotēku, gan  Restaurācijas departamenta priekšmetus, inventāru, mēbeles, un Administratīvā departamenta inventāru.

Muzeja eksponātu, kā arī izstāžu aprīkojuma pārvadāšana prasa īpašu pieeju un speciālas zināšanas un prasmes, tāpēc pēc tādu pakalpojumu sniegšanas jādodas tikai pie profesionāļiem. Darba gaitā mēs izmantojam visas pieejamas ierīces un darbarīkus, jo vedot mantas ir svarīgi organizēt visu procesu tādā veidā, lai pārvadātāji netraucētu muzeja ikdienas darbam, kā arī optimizēt savu darbu tā lai viss notiktu gan ātri, gan droši.